Futboll

Barcelona e largoi me një “e-mail”, futbollisti brazilian ndihet i ofenduar

Merkatoja e futbollistëve prodhon shumë histori, që përfundojnë “me tym të bardhë” apo me prishje të papritur të kontratave. Historia e Matheus Fernandes me Barcelonën i përket kategorisë së dytë, me klubin “blaugrana” që ka zgjidhur kontratën me mesfushorin brazilian (më vonë iu bashkua Palmeirasit).

Befasuese në këtë histori nuk është aq shumë mbyllja e përvojës “blaugrana” e Matheus Fernandes, i blerë në janar 2020 nga Palmeiras dhe i huazuar për 6 muajt në vijim te Valladolidi, por mënyra sesi ndodhi. Në fakt, duket se drejtuesit e Barçës ia kanë komunikuar vendimin lojtarit përmes një “e-mail”-i të thjeshtë.

Një mënyrë e nxituar dhe joprofesionale e të bërit të gjërave, siç deklaroi vetë braziliani në një intervistë për “Globoesporte”:

“Unë nuk dija asgjë dhe, kur mora lajmin, nuk e besova. Drejtuesit më pyeti nëse kisha ende të njëjtën “e-mail”. Për momentin nuk e kuptova, ia nisa “e-mail”-in avokatit tim dhe më tha se më kishin larguar. Në çdo biznes mund të ndodhë që punëdhënësi të të thotë se nuk bën për të, por duhet biseduar. Nuk e di se çfarë po ndodh te Barcelonë, edhe shokë të tjerë u larguan në këtë mënyrë. Mendoj se qëndrimi ishte joprofesional.”

Një përvojë që përfundoi në mënyrën më të keqe, e cila vërteton gjithashtu se Barcelona nuk po kalon një periudhë të shkëlqyer sa i përket mënyrës së drejtimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency