La Liga

Barcelona e mbyll me humbje, Atletico ruan vendin e tretë

Barcelona  mbyll me humbje sezonin futbollistik, por pa asnjë dëm sa u përket objektivave, pasi vendin e dytë në La Liga e kishte siguruar javë më parë. Në sfidën përmbyllëse të kampionatit, “blaugranat” u mposhtën 0-2 në “Camp Nou” nga Villarreali (shënuan Pedraza 41’ dhe Gomez 55’), që me këtë sukses siguroi vendin e shtatë e për rrjedhojë pjesëmarrjen në Conference League.

Në fakt, “Nëndetësja e Verdhë”, edhe nëse nuk do të merrte pikë, do të renditej në të njëjtin pozicion, pasi Atheltic Bilbao u mbposht 1-0 (shënoi Mir) nga Sevilla.

Ruajti vendin e tretë Atletico e Madridit, që fitoi 0-2 në “San Sebastian” përballë Real Sociedadit. Golat në këtë sfidë u shënuan nga de Paul 50’ dhe Correa 69’, ndërsa për Sociedadin ngushtoi diferencën në shtesë Jon Guridi. Gjithsesi, skuadra baske, sikurse Betisi, e kishin siguruar më parë pjesëmarrjen në fazën e grupeve të Europa League-s.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency