Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Barcelona ëndërron rikthimin e Messit, vjen “kundërpërgjigja” e PSG-së

Lionel Messi e ka filluar shumë mirë sezonin e dytë me PSG-në. 35-vjeçari numëron 7 gola dhe 8 asiste në të gjithë kompeticionet dhe po i rikthehet gradualisht formës së tij më të mirë.

Te Barcelona ëndërrojnë rikthimin e tij në “Camp Nou”, trajneri Xavi i bëri një ftesë publike që të luajë përsëri me ekipin e zemrës, por te PSG nuk po qëndrojnë inaktivë në lidhje me të ardhmen e “pleshtit”.

Drejtuesit e kampionëve të Francës po përgatitin rinovimin me shtatë herë fituesin e “Topit të Artë”, dhe janë gati t’i dhurojnë një kontratë 1+1.

Barcelona i mungon, por Messi po kalon shumë mirë në kryeqytetin francez dhe zgjatja e bashkëpunimit me PSG-në mbetet një mundësi konkrete.

Gjithsesi, palët kanë vendosur të ulen për të biseduar mes tyre pas përfundimit të Kupës së Botës Katar 2022, me kapitenin e Argjentinës që do ketë ide më të qarta rreth së ardhmes.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...