Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Barcelona, gati ta shesë që në janar qendërmbrojtësin e ri

Barcelona është ende në kërkim të rrugëve të reja për të provuar zgjidhjen e çështjes së “fair-play”-t dhe një nga mënyrat do të ishte përmes shitjes së Eric Garcias në këtë merkato dimërore. Siç ka mësuar Sport.es, lojtari dhe klubi janë të gatshëm për të bisedonin.

Në këtë kuptim, Barça kërkon të kryejë një operacion në favor të “fair-play”-t dhe, pavarësisht se qendërmbrojtësi nuk ka një vlerë të lartë, të ardhurat e mundshme nga shitja i tij do të ndihmonin në këtë drejtim.

Roli i Eric Garcias këtë sezon nuk ka qenë thelbësor. Mbrojtësit të ri iu dha shumë besim, megjithatë, që kur u dëmtua para Botërorit ka luajtur vetëm një ndeshje (60 minuta), në “Copa del Rey” kundër Intercity.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...