Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Barcelona “heq qafe” portugezin që i kushtoi 30 milionë euro

Sportingu i Lisbonës ka zyrtariuar nënshkrimin e portugezit Francisco Trincao. “Luanët” do t’i paguajnë Barcelonës 10 milionë euro për 50% të kartonit të futbollistit, që mbërriti dy vite më parë në “Camp Nou” nga Braga.

Sportingu do të paguajë menjëherë tre milionë euro në arkat e katalanëve dhe shtatë milionë në fund të sezonit. Trincao, 22 vjeç, i kushtoi Barcelonës në vitin 2020 rreth 30 milionë euro. Në sezonin e parë te Barcelona Trincao u aktivizua në total në 42 ndeshje dhe shënoi 3 gola (plus du asiste).

Sezonin e kaluar ai u huazua tek Wolverhamptoni, skuadër me të cilën luajti 30 ndeshje, shënoi tre gola dhe dha një asist.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...