La Liga

Barcelona “mban peng” sulmuesin, kontrata skadon pas një viti

Memphis Depay mbetet në pritje të rinovimit të kontratës së re me klubin e Barcelonës. Holandezi është i lumtur në Spanjë dhe dëshiron të vazhdoj karrierën e tij me klubin “blaugrana” por problemi kryesor është kontrata e tij e cila skadon në verën e vitit 2023.

Në media është raportuar për një takim midis agjentit të lojtarit dhe drejtuesve të klubit por ende nuk është gjetur gjuha e përbashkët për hedhjen e firmës në kontratën e re. Ish-lojtari i Lyon u transferuar në vitin 2021 te klubi i Barcelonës si një transferim i lirë dhe në sezonin e tij të parë në Spanjë ai nuk tregoi të njëjtin nivel si te Olympique Lyon.

Sulmuesi është një vlerë e shtuar për trajnerin Xavi Hernandez pasi talenti i tij nuk vendoset në dyshim, por situata e vështirë financiare që ndodhet klubi i lë të gjitha opsionet e hapura. Në qoftë se nuk gjendet akordi për vazhdimin e kontratës, ai mund të hidhet në treg këtë merkato verore për mos ta humbur atë me parametra zero. 28-vjeçari në sezonin e tij të parë me Barcelonën, në La liga luajti 28 ndeshje, duke shënuar 12 gola.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency