La Liga

Barcelona mendon për Eriksen, kushton 50 milionë Euro

Barcelona ka piketuar objektivin për merkaton e janar-it. Sipas asaj që raportohet në media, klubi katalanas dëshiron mesfushorin e Tottenham, Christian Eriksen, i cili ka kontratë me “Spurs” deri në vitin 2020. Kartoni i 25-vjeçarit kushton 50 milionë Euro dhe blaugranat duhet vetëm të gjejnë akordin me Tottenham, pasi vet lojtari nuk e fshehur asnjëherë dëshirën për të luajtur në një skuadër si Barcelona.

To Top