Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Barcelona merkato në Bundesliga, përgatit një shkëmbim me Dortmundin

Barcelona po synon një shkëmbim me Borussia Dortmund. Ekipi katalanas ka nevojë për lojtarë me eksperiencë, dhe ka piketuar Thomas Meunier.

Belgu i verdhezinjve gjermanë luan si mbrojtës dhe mesfushor i djathtë. 30-vjeçari ka veshur 54 herë fanellën e Belgjikës, duke ia dalë të shënojë 8 gola.

Meunier luan te Dortmundi prej verës së vitit 2020 dhe këtë sezon numëron 2 gola dhe 5 asiste. Mediet afër klubit katalanas zbulojnë se drejtuesit e Barcelonës janë gati të përfshijnë Sergino Dest në këtë operacion.

Për momentin nuk zbulohen detajet e operacionit dhe gjithçka është në kuadër të një dëshirë të Barcelonës për të siguruar shërbimet e Meunier.

Dest, i cili ka zhvilluar 18 ndeshje këtë sezon me Barcelonën, dëshiron të qëndrojë në “Camp Nou” për të bindur Xavin se është ai lojtari i duhur për linjën e djathtë.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...