Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Barcelona në kërkim të një portieri, spanjollët kthejnë sytë nga Milano

Barcelona po shfrytëzon në maksimum pauzën e kampionatit për të studiuar tregun e transferimeve.

Mediet spanjolle bëjnë me dije se, katalanasit janë në kërkim të një portieri, pasi në verë, Ter Stegen mund të “sakrifikohet” për shkak të problemeve financiare.

Barcelona ka “piketuar” portierin e Interit, Andre Onana i cili pëlqehet jo vetëm nga drejtuesit e spanjollëve, por edhe nga trajneri Xavi Hernandez.

Gjithsesi, kjo ide mund të vendoset në zbatim, vetëm nëse Barcelona do të jetë e detyruar të pranojë ofertat në drejtim të portierit gjerman, pasi në rast se Ter Stegen qëndron atëherë “pista” Onana bie menjëherë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...