Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Barcelona nuk pret më, kontrata pesëvjeçare dhe klauzolë 100 milionë për talentin

16 paraqitje në këtë sezon për Barcelonën dhe thuajse në të gjitha prej tyre si një nga më të mirët në fushë. Prova e fundit ishte ajo ndaj Paris Saint-Germain në Champions League. Fjala është për Pau Cubarsin, 17-vjeçarin e Barcelonës, që mund të quhet padyshim si zbulimi i këtij ediconi për skuadrën e Xavi Hernandez.

Lexo edhe: 

Tashmë, drejtuesit blaugran po mendojnë ta “blindojnë” mbrojtësin duke i ofruar rinovimin e kontratës. Kontrata aktule skadon në vitin 2026, teksa klubi i ofron të firmosë një të re, pesëvjeçare sigurisht me një përmirësim të ndjeshëm të pagës.

Nga ana tjetër, gjithmonë nëse Cubarsi bie dakord me termat e ofruara nga klubi, atëherë në kontratë do të përfshihet edhe një klauzolë prej 100 milionë euro për secalin klub që do të pretendojë shërbimet e mbrojtësit të talentuar spanjoll.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...