Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Barcelona ofertë konkrete për Azpilucuetën, Chelsea i jep kohë kapitenit

Cesar Azpilicueta ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Chelsea, ekip ku luan prej vitit 2012. Kapiteni i kampionëve të Evropës kërkohet nga Barcelona, që i ka ofruar 32-vjeçarit një kontratë deri në 2024, me opsionin e zgjatjes me një tjetër vit.

Nga ana tjetër, trajneri Thomas Tuchel dëshiron ta ketë sërish pjesë të tij kapitenin spanjoll, i cili mund të luajë në çdo pozicion të repartit të prapavijës.

Chelsea i ka dhënë kohë Azpilicuetës dhe vendimin e këtij të fundit nëse do të rinovojë apo do të rikthehet në Spanjë, aty ku Xavi i premton një fanellë titullari.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...