Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Barcelona pa “”yllin” e sulmit në Bilbao, mungon edhe në “El Classico”?

Ousmane Dembélé nuk do të jetë të dielën e ardhshme në ndeshjen që Barcelona luan kundër Athletic Bilbaos në “San Mamés”.

Mjekët nuk i kanë dhënë leje futbollistit që të kthehet në skuadër. Ata janë kategorikë në këtë pikë, duke marrë parasysh historinë e lëndimeve të francezit.

Me Dembélénë duhet të jesh shumë i kujdesshëm. Kjo i është thënë edhe futbollistit edhe Xavi Hernandezit.

Të dy menduan se mund të rikthehej në Bilbao, por nuk do të jetë kështu. Ata preferojnë të zgjasin rikuperimin për të mos rrezikuar, ndaj është vendosur që të mos luajnë këtë fundjavë.

A do të jetë në “El Classico”?

Futbollistë ka ndjesinë pozitive se mund të kthehet kundër Realit, në ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit, në “Camp Nou”, por edhe në këtë rast mjekët dhe stafi nuk duan të rrezikojnë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...