La Liga

Barcelona përmbys mes vuajtjesh Betisin, sërish -3 nga Reali

Barcelona arriti të triumfonte 2-3 mes vuajtjesh në “Benito Villamarin” ndaj Betis Sevillas, që nuk mundi të ruante dy herë epërsinë në pjesën e parë, për të pësuar në fraksionin e dytë edhe golin që do t’u jepte fitoren “blaugranave”.

Kampionët në fuqi të Spanjës, nën presion edhe nga suksesi i Realit, që e kishte çuar provizorisht në 6 pikë diferencën, pësuan gol që në minutën e 6-të, pas një penalltie të akorduar me ndihëm e sistemit VAR për prekje të topit me dorë nga Lenglet, që u ekzekutua saktë nga Canales.

Vetëm tre minuta më vonë holandezi de Jong realizoi një gol shumë të bukur pas asistit të marrë nga Messi. Perfekt mesfushori në kontrollin e topit dhe në finalizim.

Betisi nuk u vu në presion, përkundrazi, vijoi sulmet dhe në minutën e 26-të, pas një topi të humbur nga Vidal, përfitoi Fekir, që mposhti Ter Stegenin me një goditje të bukur paksa prirët me portën.

Në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë erdhi barazimi i dytë në këtë ndeshje i Barcelonës me autor Busquest, që përfitoi nga topi i mbetur në zonë në momentin krosimit të topit nga Messi, 2-2.

Barcelona e gjeti golin e fitoren në minutën e 72-të pas një skeme të mirorganizuar nga goditja standarde, me protagonistë Messin dhe Lenglet, me mbrojtësin francez që i vodhi kohën kundërshtarit në kërcim, pas krosimit të argjentinasit për ta dërguar topin në rrjetë, 2-3. Të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga 10 lojtarë, pasi fillimisht Fekir e më pas Lenglet lanë fushën të ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë. Në fundin e sfidës, Lionel Messi pretendoi për 11-metërsh për ndërhyrje të parregullt të Bartrasë, por çuditërisht kryesori vijoi lojën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency