La Liga

Barcelona pranë Griezmann, do paguajë klauzolën e prishjes së kontratës

Vetëm dy ditë pas eliminimit nga faza gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, drejtuesit e Barcelonës kanë filluar të veprojnë menjëherë, për të përforcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Kështu sipas mediave spanjolle, katalanët kanë vendosur të paguajnë klauzolën prej 120 milionë eurosh, për të prishur kontratën e Antoinne Griezmann me Atleticon e Madridit.

Ylli francez ishte shumë pranë kalimit te Barcelona edhe verën e kaluar, por atëherë gjithçka dështoi për arsye që nuk u bënë kurrë publike.

Megjithatë tashmë drejtuesit e Barcelonës duket se janë bindur për transferimin e francezit, i cili mund të kompletojë treshen sulmuese me Messin dhe Suarez, duke qenë se Philippe Coutinho nuk po bind.

Për ta çuar përpara këtë marrëveshje, ka menduar Eric Abidal, tani në rolin e drejtuesit te Barcelona, i cili ka arritur të bindë Griezmannin dhe menaxherët e tij, për t’u transferuar në Katalunjë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency