La Liga

Barcelona rrit të ardhurat, por është e detyruar të shesë

Barcelona ka parashikuar të ardhura prej rreth 1 miliard e 47 milionë eurosh për vitin 2019, shifra këto që janë sigurisht më të larta se një vit më parë , por edhe më të larta se Reali i Madridit, që nuk pritet të tejkalojë shifrën 850 milionë euro.

Megjithatë sipas analizës së “Goal.com”, katalanët kanë një deficit prej 172 milionë eurosh, të cilat do të tentojnë t’i rikuperojnë me largimin e disa lojtarëve në merkaton e janarit dhe atë të verës së ardhshme.

Rreth 72 milionë euro pritet të rikuperohen nga largimet e Malcom, Coutinhos dhe Cucurellas, por në janar katalanët kanë nevojë të shesin futbollistë të tjerë, për të arkëtuar edhe rreth 100 milionë euro të tjera.

Emrat në listën e atyre që mund të lënë “Camp Nou”-n janë gjithmonë të njëjtët, me kroatin Rakitiç në krye, por edhe të tjerë si Dembele, Semedo apo Umtiti, ndërsa në këto rrethana, shumë klube janë gati të përfitojnë për t’i marrë lojtarë të tillë me çmim të lirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency