Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Barcelona siguron portën deri në vitin 2028, zyrtarizon rinovimin e “gardianit”

Barcelona njoftoi këtë të premte rinovimin e kontratës së  portierit Ter Stegenit deri në vitin 2028.

31-vjeçari gjerman, i cili ka një klauzolë lirimi prej 500 milionë eurosh, ka përfaqësuar katalanasit që nga sezoni 2014/2015, kur u largua nga Borussia Monchengladbach për t’u drejtuar në La Liga.

Sezonin e kaluar, portieri bëri 50 paraqitje për “Blaugranat”.  Në sezonin e ri 2023/2024 është aktivizuar titullar në dy ndeshjet e para të kampionatit.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...