Futboll

Barcelona, Valverde kërkon Martinez

Te Barcelona vijon projektimi i skuadrës së re për sezonin e ardhshëm dhe një ndër objketivat që priten të arrihen shumë shpejt është mbrojtësi i Real Sociedad, Inigo Martinez.

Futbollisti është kërkuar me cdo kusht nga trajneri Ernesto Valverde, që kërkon të përforcojë mbrojtjen dhe Barcelona po përgatitet që të paguajë klauzolën e tij prej 32 milionë Eurosh, pasi Real Sociedad nuk është i gatshëm të negociojë për shitjen e futbollistit.

 

To Top