Superkupa e Spanjës

Barcelona vuan pa Messin, por prek finalen, ter Stegen bën mrekullinë te penalltitë

Kualifikim dramatik i Barcelonës në finale të Superkupës së Spanjës. Pa Lionel Messin në formacion për shkak të një problemi muskular, “blaugranat” nuk mundën të mbyllnin brenda 90 minutave çështjen e kualifikimit ndaj Real Sociedadit në Cordoba, madje as në shtesë, me 120 minutat që përfunduan 1-1 (shënuan de Jong dhe Oyarzabal me 11-m), teska në ruletën e penalltive u shfaq protagonist absolut Marc Andre ter Stegen, që priti dy 11-metërshat e parë ndërsa në serinë e tretë goditja e Willian Jose përfundoi përfundoi në shtyllë.

Megjithatë edhe në radhët e Barçës pati shumë pasiguri në goditjet e penalltive, me de Jong që gjeti shtyllën, ndërsa Griezmann e çoi topin mbi tra. Nga të besuarit e Koeman u treguan të saktë Dembele, Pjanic dhe në fund talenti Puig, që realizoi në serinë e pestë, pasi kishin shënuar Merino dhe Januzaj për Sociedadin.

Finalisti i dytë i Superkupës së Spanjës do të përcaktohet në duelin mes Real Madridit dhe Bilbaos, që do të zhvillohet këtë të enjte në mbrëmje, ndërsa finalja e madhe do të zhvillohet më 17 janar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency