Futboll

Bardhi e mbyll me Partizanin, prezantohet në ligën e dytë turke

Jurgen Bardhi i jep lamtumirën Partizanit. Pas 7 sezonesh pjesë e klubit të kuq, mesfushori nga Fushë Kruja ka zgjedhur Turqinë për të vijuar karrierën, pasi ka firmosur zyrtarisht me klubin e Tuzlaspor, që militon në ligën e dytë tutke.

Ndeshja e djeshme ndaj Baselit ka qenë e fundit e Bardhit me fanellën e Partizanit, pasi mesfushori fluturoi menjëherë drejt Turqisë, ku firmosi kontratën me Tuzlaspor dhe bëri edhe prezantimin zyrtar, duke pozuar me fanellën e klubit turk.

Paraqitjet mjaft të mira të Bardhit kishin tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, kryesisht në Ligën e Dytë turke, por në fund ishte pikërisht Tuzlaspor që fitoi konkurrencën me Boluspor dhe arriti të marrë firmën e 24-vjeçarit.

Mesfushori 24-vjeçar nga Fushë Kruja, e ka nisur karrierën në ekipet e moshave të Ilirisë dhe iu bashkua Partizanit në verën e 2014-ës, teksa gjatë kësaj kohe numëron 167 ndeshje me “të kuqtë”, ku ka arritur të shënojë edhe 20 gola.

Jurgen Bardhi është futbollisti i radhës që largohet nga partizanit këtë verë, pasi më herët i kanë dhënë lamtumirën klubit të kuq edhe emra si Eneo Bitri, Jasir Asani, Esat Mala, Eraldo Çinari, Esin Hakaj e William Cordeiro, thuajse të gjithë titullarë të formacionit të Ilir Dajës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency