Kategoria Superiore

Bardhi: Skënderbeu, ekipi më i mirë, Starova më ka dhënë besim

Jurgen Bardhi po kthehet në një protagonist te Partizani, teksa sot shënoi dopietën që i hapi udhë goleadës së të kuqve, përballë skuadrës së fundit të renditjes, Lushnjës.

A ju çlirojnë emocionalisht këta gola?
Bardhi: Besoj se po, sidomos mua që vija nga një ngërç disajavor. Kemi bërë shumë lojëra të mira sidomos me Kukësin dhe Skënderbeun, por na ka munguar goli.

A ju pëlqen më tepër të luani sulmues i parë apo mbrapa sulmuesit?
Bardhi: Më shumë më pëlqen të rri mbrapa sulmuesit. Edhe Prognit kështu i pëlqen, por alternohemi me njëri tjetrin.

Kush është ekipi dhe mbrojtësit më të vështirë në Superligë?
Bardhi: Skënderbeu është ekipi më i mirë në Shqipëri dhe mbrojtësit e tyre janë në një gjendje, që kanë përballuar edhe ndeshje me ekipe shumë të vështira, por edhe Partizani nuk ngelet mbrapa me Belicën dhe Gojkoviç.

A ka ardhur momenti që të merrni më shumë përgjegjësi te Partizani?
Bardhi: Këtë gjë e dua edhe unë dhe besoj se në të ardhmen do të marr më shumë.

Ndryshimi midis Iulianos dhe Starovës?
Bardhi: Iuliano më fliste, që ti më duhesh nga stoli, sepse dua të bësh diferencën kur hyn prej andej, ndërsa trajneri Starova më ka dhënë më shumë mundësi.

Cili prej golave ju pëlqeu më shumë?
Bardhi: Ai me kokë , sepse rrallë shënoj me kokë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency