Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Barella: Finalja e Champions League, e kthyem Interin aty ku i takon

Mesfushori i Interit, Nicolo Barella, ka folur për finalen e Champions League ndaj Manchester City-t.

Në një prononcim të dhënë së fundmi për mediet italiane, Barella u shpreh se është një ëndërr e bërë realitet, ndërsa shtoi se Interi është aty ku i takon.

Lexo edhe: 

“Është një ëndërr që është realizuar, tani ne duhet ta çojmë atë ëndërr në nivelin tjetër për të provuar të fitojmë Championsin. Ky klub më ka mirëpritur, në këto vite kemi punuar shumë për të arritur këtë dhe për ta kthyer Interin aty ku duhet të jetë dhe tani duhet ta shijojmë”-tha mesfushori i “zikaltërve”,

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...