Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Bari i jep një shans Ahmetajt, e grumbullon në skuadrën e parë

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Matteo Ahmetaj do të ketë mundësinë të bindë trajnerin e Barit, Michele Mignani. Ky i fundit ka vendosur të grumbullojë 20-vjeçar në fazën përgatitore të verës, për të parë nga afër nëse mund t’i besojë një vend në organikë sezonin e ardhshëm, me skuadrën që do të garojë në Serinë B.

Sulmuesi Ahmetaj, që mban shtetësinë e Malit të Zi dhe të Kosovës, ka qen pjesë e të rinjve të Barit dhe sezonin e kaluar ishte pjesë e Vastogirardi në Serinë D italiane, ku shënoi tre gola, para se të dëmtohej e të mbetej për shumë muaj jashtë fushave.

Matteo Ahmetaj luan si sulmues qendre, pro edhe në krahun e majtë, teksa është bërë pjesë e Barit që në verën e 2020-ës dhe do të provojë të bindë trajnerin për të luajtur në Serinë B sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....