Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Bari merr vendimin, huazon sulmuesin Ahmetaj në Serinë C

Matteo Ahmetaj transferohet te Monopoli. Sulmuesi shqiptar nga Mali i Zi është pronë e Barit, por është huazuar për një sezon në klubin që militon në Serinë C, aty ky do të kërkojë edhe shpërthimin.

Sulmuesi Ahmetaj, që mban shtetësinë e Malit të Zi dhe të Kosovës, ka qenë pjesë e të rinjve të Barit dhe sezonin e kaluar ishte pjesë e Vastogirardi në Serinë D italiane, ku shënoi tre gola, para se të dëmtohej e të mbetej për shumë muaj jashtë fushave.

Ahmetaj u grumbullua nga Bari edhe për fazën përgatitore verore, ku bëri mirë, por u huazua sërish, pasi ka nevojë të marrë minuta.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...