Serie B

Bari siguron Play Off-in, Entella e shqiptarëve drejt Serisë C

Bari është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur në ‘San Nicola’ Perugian me rezultatin 3-1 dhe ka siguruar zyrtarisht pjesëmarrjen në Play Off-in për t’u ngjitur në Serinë A. Skuadra ku mban shiritin e kapitenit mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, dominoi takimin e sotëm dhe nuk vuri për asnjë moment në diskutim fitoren.

Edhe Palermo mori 3 pikë mjaft të rëndësishme në transfertën ndaj Ternanës, ku fitoi 2-3 dhe tashmë mban gjallë shpresat për të siguruar direkt ngjitjen në Serinë A, ndonëse në dy javët e fundit do të duhet të duelojë ashpër me Parmën e Frosinone, që gjithashtu synojnë vendin e dytë të renditjes. Fitore morën edhe Venezia që mposhti 2-1 Foggian, dhe Frosinone, që triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Carpit.

Virtus Entella, skuadra ku aktivizohen dy shqiptarët e tjerë, Naser Aliji dhe Azdren Llullaku, u mposht nga Salernitana me rezultatin minimal 1-0 dhe tashmë ka komplikuar seriozisht objektivin për të qëndruar në Serinë B, sepse praktikisht ndodhet në zonën që të çon një kategori më poshtë. Dy futbollistët shqiptarë e panë takimin nga stoli, duke mos u aktivizuar për asnjë minutë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency