Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Bari triumfon bindshëm në Umbria dhe siguron qëndrimin në Serinë B

Bari triumfon bindshëm në Umbria dhe siguron qëndrimin në Serinë B

Pas Leccos, Feralpisalòs dhe Ascolit, Ternana plotëson listën e skuadrave të zbritura në Serinë C. Ndeshja e kthimit mes Barit dhe skuadrës umbre (pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në San Nicola) i buzëqeshi skuadrës puljeze, që triumfoi me rezultatin 3-0 dhe siguroi qëndrimin në Serinë B.

Kapiteni Di Cesare (në ditëlindjen e 41-të) zhbllokoi sfidën me një gol spektakolar në shtesën e pjesës së parë, ndërsa Ricci shënoi të dytin në minutën e 51-të dhe Sibilli mbylli llogaritë në minutën e 64-t.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër Ternanës i mbetet zhgënjimi i një ndeshjeje të mirë, por që episodet e kthyen në favorin e puljezëve, të cilët do të garojnë edhe sezonin tjetër në Serinë B, këtë herë me shpresën për të synuar një rikthim në elitën e futbollit italian.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...