La Liga

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes në Pallatin e Drejtësisë të L’Hospitalet për të dëshmuar para gjyqtares Alejandra Gil për çështjen “Barçagate”.

Josep Maria Bartomeu u arrestua këtë të hënë me akuzën e korrupsionit dhe ndikimit të padrejtë në marrëdhëniet midis Barçës dhe “I3 Ventures”, kompania që monitoroi rrjetet sociale të klubit katalan, duke krijuar profile false për të prishur imazhin e kundërshtarëve të kupolës drejtuese në sytë e tifozëve të Barcelonës.

Për këtë marrëveshje, Bartomeu dhe bashkëpunëtorët e tij pretendohet se kanë shpenzuar mbi 3 milionë euro, edhe pse ligjërisht është firmosur për një faturë prej më pak se 200 000 euro për të anashkaluar kontrollet financiare dhe transparencën.

Sipas disa burimeve, gjyqtari mund të ketë parë shenja të pastrimit të parave, të cilat do ta çonin çështjen në një fazë më serioze.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency