La Liga

Bartomeu: Po punojmë për të përgatitur një Barcelonë pa Messin

Lionel Messi është shndërruar në emblemë të Barcelonës, aq sa duket e vështirë dhe gati-gati e pamundur të imagjinohet skuadra katalane pa praninë e “pleshtit” argjentinas në përbërje.

Por një ditë do të vijë momenti që rrugët e Messit dhe ekipit “blaugrana” të ndahen dhe këtë e di mirë edhe presidenti i skuadrës katalane, Josep Maria Bartomeu, që në një intervistë për mediat spanjole, pranoi se po punon për një Barcelonë pa yllin argjentinas.

“Ai është një futbollist simbol i Barcelonës, por në fund të këtij sezoni do të jetë 32 vjeç dhe normalisht që do të vijë edhe momenti që do t’i japë fund me futbollin e luajtur. Ndaj ne po punojmë që tani, për të afruar sa më shumë lojtarë të rinj, me qëllim që të ruajmë ciklin fitues edhe pasi Messi të mos jetë më në fushë”, deklaroi numri një i skuadrës së Barcelonës.

Lionel Messi luan prej 14 sezonesh te Barcelona dhe gjatë kësaj periudhe ka fituar plot 32 tituj, ndërsa ka arritur të shënojë edhe 581 gola, në plot 664 ndeshje me skuadrën katalane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency