Conference League

Baseli e mbyll si kokë grupi, kualifikohen Slavia Pragë dhe PAOK!

Baseli fitoi sfidën direkte ndaj Qarabag për vendin e parë në grupin H duke u kualifikuar direkt në fazën e 1/8 të Conference League. Në St Jakob Park zviceranët me Edon Zhegrovën në fushë triumfuan me rezultatin 3-0 në një ndeshje të dominuar. Dy gola shënoi braziliani Arthur Cabral ndërsa rrugën e rrjetës e gjeti edhe futbollisti me origjinë shqiptare Pajtim Kasami. Po në këtë grup Omonia barazoi pa gola ndaj Kairat Almaty. Në grupin F Fc Copenhagen që e kishte siguruar që më herët vendin e parë mposhti edhe Slovan Bratislavën në ndeshjen e fundit me shifrat 2-0 duke i dhënë mundësinë Paok-ut të Selanikut të kalonte më tej, me grekët që fituan 2-0 ndaj modestëve nga Gjibraltari të Lincoln Red Imps.

Në grupin E, Feyenoord që e kishte siguruar më herët vendin e parë në grupin E duke avancuar në fazën e 1/8-ave mposhti në ndeshjen e fundit 2-1 izraelitët Maccabi Haifas me golat e Dessers dhe Nelson. Kaloi më tej si e dytë Slavia e Pragës që mori një barazim 1-1 në Berlin, ndaj Union Berlin. Vitesse bëri detyrën ndaj sllovenëve të Mura duke fituar 3-1, por kualifikimin e ka në dorë Tottenham që nëse fiton ndeshjen e shtyrë ndaj Rennes në momentin që do të luhet do të avancojë më tej në grupin G, grup në të cilin francezët e Rennes kanë siguruar kalimin si vend i parë që më herët.

Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency