Futboll

Baseli fiton kupën me Xhakën titullar, Zhegrova e sheh nga stoli

Ndonëse dështoi në luftën për titullin kampion, Baseli shpëtoi sezonin, duke arritur të fitojë Kupën e Zvicrës, pasi mposhti në finale 2-1 skuadrën e Thunit.

Sulmuesi shqiptar Albian Ajeti zhbllokoi sfidën për Baselin dhe Frei dyfishoi shifrat, në pjesën e dytë, ndërsa skuadra e Thunit rihapi takimin në minutën e 81-të me golin e Sorgic, që gjithsesi nuk mjaftoi për të ndryshuar destinacionin e Kupës.

Titullar në këtë takim, krahas Albian Ajetit, ishte edhe mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Taulant Xhaka, i cili këtë herë luajti si mbrojtës i djathtë, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova ndoqi suksesin e ekipit të tij nga stoli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency