Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Bashkëpunimi vazhdon, sulmuesi i Interit pranon reduktimin e pagës

Sulmuesi boshnjak i Interit, Edin Dzeko, është pranë të rinovimit të kontratës me klubin zikaltët. Dzeko u bë pjesë e Interit, në verën e 2021 duke e ndihmuar ekipin si brenda fushe dhe jashtë saj.

 

Boshnjaku tregoi dhe një herë tjetër kualitetet e tij në gjysmëfinalen ndaj Milanit, teksa shënoi në minutën e 8-të, duke e ndihmuar ekipin të merrte një avantazh të hershëm.

Sipas medieve italiane, boshnjaku ka pranuar të firmosë edhe për një vit tjetër duke reduktuar pagën e tij. Paga e re që Dzeko do të përfitojë do të jetë 5 milionë euro. Sulmuesi kishte oferta në MLS, por dëshira e tij ishte të vazhdonte të luante në nivele të larta.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...