Kategoria Superiore

Basid Abdul Khalid ikën nga Prishtina dhe i bashkohet ekipit të Superiores

Sulmuesi 23-vjeçar Basid Abdul Khalid, i ardhur në Prishtinë në vitin 2016 nga FC Stars nga Gana, pas 3 sezoneve me fanellën e Prishtinës (ka luajtur në 105 ndeshje, ka shënuar 30 gola dhe la asistuar në 11 raste për gol), ndahet nga skuadra e kryeqytetit të Kosovës dhe tani e tutje e vazhdon karrierën me Teutën e Durrësit.

Kështu shkruhet në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Prishtinës.

Prishtina e falënderon Basid Abdul Khalid për mundin e dhënë, duke i uruar sukses në vazhdim të karrierës.

Sulmuesi nga Gana pritet të zyrtarizohet te “Djemtë e Detit”, ku do të ketë përgjegjësinë t’i garantuar skuadrës golat që i munguan sezonin e kaluar nga lojtarët e këtij reparti.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency