Basketboll

Basketboll femra/ Hidhet shorti për Olimpiadën Tokio 2020

Në Zvicër u hodh shorti për fazën e fundit kualifikuese të Lojrave Olimpike 2020 në basketbollin e femrave, teksa 16 ekipet pjesëmarrëse do të konkurojnë mes tyre në katër grupe me nga 4 skuadra, ku 3 të parat do të kualifikohen për në Olimpiadën e vitit të ardhshëm. Në selinë e FIBA, goglat e shortit përcaktuan rrugën drejt Tokios, teksa katër grupet do t’i zhvillojnë sfidat e tyre në 4 qytete të ndryshme, teksa janë përcaktuar që më parë dhe vendodhja e qyteteve organizatore të kualifikueseve që janë, Ostende e Belgjikës, Foshan e Kinës, Buges në Francë dhe Beograd. Sh.B.A. dhe vendi organizator i Japonisë do të kualifikohen automatikisht në fazën finale pavarësisht rezultateve në kualifikuese, e para si kampione olimpike në fuqi dhe e dyta si vend organizator. Pikërisht SHBA u shortua në të njëjtin grup me Nigerinë, Serbinë dhe Mozambikun. Në grupin e 2-të skuadrat pjesëmarrëse janë Franca, Porto Riko, Brazili dhe Australia dhe mund të konsiderohet dhe si shorti më i vështirë për këto ekipe ndërsa në grupin e 3-të bëjnë pjesë Korea e Jugut, Kina, Britania e Madhe dhe Spanja ndërsa në grupin e fundit u shortuan Kanadaja, Japonia, Suedia dhe Belgjika.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency