Basketboll

Basketbolli në zi, ndërron jetë në moshën 31-vjeçare ish-i i Hawks dhe Timberwolves

Një fatkeqësi trondit botën e basketbollit. Adreian Payne, një ish-lojtar i NBA-së dhe Euroleague-s, ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare për shkaqe që nuk janë konfirmuar ende. Lajmi është bërë shpejt viral në Twitter, ku personalitete të shumta i kanë shprehur ngushëllimet familjes dhe kanë kujtuar lojtarin.

I rritur në basketbollin amerikan, Payne u stërvit në Universitetin e Miçiganit dhe ishte pjesë e draftit të vitit 2014, duke u përzgjedhur i 14-ti nga Hawks. Në vitin 2015 ai u transferua te Minnesota Timberwolves dhe luajti gjithsej 107 ndeshje në ligën më të mirë në botë përpara se të zhvendosej në Evropë.

Payne ka luajtur me Panathinaikos dhe ASVEl përpara se të nënshkruante për OGM Ormanspor në Turqi dhe Juventus Utenan në Lituani.

Payne në fakt ku ai kurrë nuk pati vazhdimësi në NBA, duke regjistruar një mesatare prej 4 pikësh dhe thuajse 3 “rebound” për ndeshje. Nga 107 takime në total, vetëm 24 i ka luajtur si titullar.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency