Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Basti i çmendur i McGregor, luftëtari irlandez “investon” 60.000 euro te CR7

Conor McGregor dhe Cristiano Ronaldo janë dy miq të ngushtë edhe pse vijnë nga sporte të ndryshme. Të dy janë shfaqur shpeshherë në mbështetje të njëri-tjetrit, madje edhe duke realizuar reklama të ndryshme së bashku. Nisur edhe nga kjo marrëdhënie, duket se McGregor është i bindur se miku i tij, Cristiano Ronaldo do të shkëlqejë në Euro 2024, edhe pse CR7 është tashmë në moshën 39-vjeçare.

Luftëtari i famshëm irlandez ka vendosur një bast prej 60.000 eurosh që Cristiano Ronaldo do të shpallet golashënuesi më i mirë në këtë europian që zhvillohet në Gjermani.

Lexo edhe: 

Në rast se McGregor ia “qëllon” atëherë do të fitonte plot 900.000 euro. Kujtojmë se CR7 nuk ia doli të shënonte në ndeshjen e parë ndaj Çekisë, megjithatë sulmuesi ka në dispozicion edhe të paktën dy ndeshje të tjera në grup ndaj Turqisë dhe Gjeorgjisë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....