Kategoria Superiore

Batha: Bylisi “kockë e fortë”, nuk na lejohet të mendojmë për derbin

Kapiteni i Tiranës, Idriz Batha ka dalë sot në konferencën për shtyp në vigjilje të ndeshjes ndaj Bylisit, ku ka folur për punën që po bëhet nga trajneri Dede, por ka prekur edhe zhgënjimin e pësuar nga humbja e të shtunës në Shkodër

Sa ju kanë vlejtur këto pak ditë për të rikuperuar nga zhgënjimi i humbjes me Vllazninë?
Çdo ditë që kalon, është në favorin tonë, pasi kemi një trajner të ri, që po punon për të futur idetë e tij të ekip. Mendoj dhe shpresoj që të mos përsërisim të njëjtat gabime që bëmë në ndeshjen e fundit. Sa më shumë t’i afrohemi idesë së trajnerit, aq më mirë do të jetë për të gjithë.

Çfarë nuk shkoi në Shkodër?
Kjo që sapo thashë. Mendoj që kishim pak ditë në dispozicion për t’u përshtatur me stilin e ri të lojës. Megjithatë ndonëse nuk bëmë një lojë brilante, kishim mundësitë tona për ta fituar ndeshjen dhe mund t’ia kishim dalë me pak kujdes.

Çfarë strategjie keni për nesër?
Bylis është një skuadër që ka treguar se është kockë e fortë për të gjithë ekipet. Është skuadër agresive, por mendoj që do t’i marrim masat dhe shpresoj të bëhet lojë e bukur.

A keni filluar të mendoni për derbin?
Të jem i sinqertë nuk e mendoj derbin, pasi kemi 2 ndeshje finale para se të shkojmë atje. Në situatën që jemi dhe me pikët që kemi grumbulluar, nuk na lejohet ta kemi mendjen te derbi, por te ndeshjet e radhës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency