Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Batistuta në telashe, akuzohet për shfrytëzim të punonjësve

Ish-sulmuesi i Fiorentinës, Romës dhe Interit dhe i kombëtares argjentinase, Gabriel Omar Batistuta, është denoncuar për “shfrytëzim” të punonjësve në një nga pronat e tij bujqësore në Reconquista në Argjentinë.

Pas marrjes së një raporti anonim, José Voytenco, sekretar i Sindikatës Argjentinase të Punëtorëve Ruralë, shpjegoi se u krye një inspektim dhe punëtorët u gjetën “në kushte të mjerueshme”.

Lexo edhe: 

“Kishte një ankesë anonime që paralajmëronte për mospërputhje të kushteve në një pronë në pronësi të z. Gabriel Batistuta. U krye një inspektim dhe u bë e mundur të verifikohej ajo që u tha,” tha sindikalisti për radiostacionin “La Red”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...