Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Batuta e Ancelottit: Për 500 milionë do të shkoja në këmbë…

E ardhmja e Carlo Ancelottit, kontrata e të cilit me Real Madridin përfundon në qershor, vazhdon të jetë në rendin e ditës në çdo konferencë për shtypin të italianit.

Këtë herë fokusi nuk ishte Brazili, por Arabia Saudite, pasi u bë e ditur se golfisti spanjoll, Jon Rahm, do të garojë në qarkun saudit në bazë të një marrëveshjeje me vlerë më shumë se 500 milionë euro.

Lexoni edhe:

“Po sikur të të jepnin 500 milionë për të shkuar në Arabi? “Për kaq para do të shkoja në këmbë, nuk do të kisha nevojë të rezervoja një fluturim. Po bëj shaka, secili zgjedh atë që dëshiron të bëjë. Bota po ndryshon dhe do të vazhdojë të ndryshojë, asgjë nuk më habit. Unë nuk jam ekspert i golfit, por Rahm më duket më i miri nga të gjithë”, tha Ancelotti para ndeshjes me Betisin, për javën e 16-të të La Ligas.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...