Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Batuta e Van Gaal: Di Maria më cilëson më të keqin? I ndodhi edhe Depay, tani puthemi në buzë

Louis Van Gaal i ka qejf batutat dhe me të fundit ka shkrirë gazit Memphis Depay, sulmuesin që ishte përkrah trajnerit të Holandës në konferencën për shtypin përpara sfidës të së premtes ndaj Argjentinës (20:00).

Në lojë është një biletë për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës Katar 2022. “Gjenerali”, i cili po shijon aventurën e tretë në stolin e kombëtares tulipane, nuk është fshehur dhe ka deklaruar publikisht se objektivi i tij është fitimi i Botërorit.

Gjatë prononcimit përpara gazetarëve, 71-vjeçari nga Amsterdami dha një përgjigje për Angel Di Marian, me të cilin punoi gjatë kohës kur ishte trajner i Manchester United. “Van Gaal është trajneri më i keq që kam patur në karrierë”, deklaroi argjentinasi.

Ndërkohë, “timonieri” i Holandës u shpreh: “Ai është ndër lojtarët e rrallë që ka këtë mendim për mua. Më vjen keq, është e trishtueshme që dëgjoj se ka folur kështu për mua.

Edhe Memphis (Depay) kishte të njëjtën situatë me mua te Manchesteri, por tani ne e puthim njëri-tjetrin në buzë”, deklaroi Van Gaal, moment që krijoi ilaritet të madh, sidomos te sulmuesi i Barcelonës.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...