Kupa e Gjermanise

Bayern dhe Leverkusen në çerekfinale, eliminohen Hoffenheim dhe Shtuttgart

Bayern Munich vuan por në fund kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë. Skuadra e Hansi Flick mposhti me rezultatin 4-3 Hoffenheim në sfidën e raundit të 1/8-at një ndeshje të cilën Bayerni e nisi në malore por arriti ta vendoste në shinat e duhura shumë shpejt. Autogolit të Boateng vendasit iu kundërpërgjigjën me një tjetër autogol me Hubner që shënoi në portën e tij duke barazuar shifrat që në minutën e 13-të. Në pjesën e parë vendasit shënuan edhe dy herë të tjera me Muller dhe të përhershmin Leëandoëski. Në minutën e 80-të Leva me golin e dytë personal i çoi shifrat në 4-1, por atëherë kur dukej gjithçka e përfunduar Hoffenheim trembi Bayernin duke shënuar dy herë me afrimin e janarit, izraelitin Munas Dabbur. Gjithsesi bavarezët fituan 4-3 dhe avancuan në raundin tjetër. U kualifikua në çerekfinalet DFB-Pokal edhe Bayer Leverkusen që kaloi me shifrat 2-1 Shtuttgartin. Union Berlin triumfoi 0-1 në transfertën ndaj modestëve të Verl, ndërkohë që Saarbrucken mposhti pas kohës shtesë me rezultatin 1-0 skuadrën e Karlsruher.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency