Bundesliga

Bayern fiton përballjen direkte me Leipzig dhe “prek” titullin e 9 radhazi

Bayerni i Mynihut triumfon me rezultatin minimal 0-1 ndaj Leipzig në “Red Bull Arena” dhe “vret” garën për titullin kampion, që duket se ka marrë rrugën për në Bavari për të 9-ën herë radhazi.

Skuadra e drejtuar nga Julen Nagelsmann ishte e vetmja skuadër që po provonte të shkurorëzonte bavarezët dhe përballja direkte ditën e sotme ishte vendimtare për garën për titull.

Ndonëse pa sulmuesin kryesor Robert Lewandowski, Bayerni ia doli të shënojë golin me vlerë 3-pikëshe, me anë të Leon Goretzkas në minutën e 40’ të pjesës së parë dhe më pas mbrojti të paprekur kuadratin e Manuel Neuer.

Me këtë fitore bavarezët shkuan në kuotën e 64 pikëve, 7 më tepër se Leipzig i vendit të dytë dhe kanë vënë një dorë mbi titull, kur kanë mbetur edhe 7 javë deri në fund të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency