Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bayern kthehet nga City, kërkon sulmuesin kampion bote

Sezoni i fundit nuk rezultoi aq pozitiv për Bayern Munich.

Pas eliminimit nga Champions League dhe Kupa e Gjermanisë tashmë në rrezik është edhe titullin i Bundesliga.

Lexo edhe:

Në një situatë të tillë bavarezët po mendojnë si të përforcojnë skuadrën.

Sipas raportimeve të medieve britanike Bayern Munich do të tentojë afrimin e sulmuesit të Manchester City-t, që fitori Kupën e Botës 2022 me kombëtaren e Argjentinës, Julian Alvarez.

Duket se palët janë shumë pranë gjetjes së një kompromisi, ndërsa për të bërë të mundur këtë afrim, Bayern do duhet t’i paguajë City-t të paktën 50 milionë euro.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...