Bundesliga

Bayern luan tenis ndaj M’gladbach, Lewandowski tripletë para festës

Teksa po bëheshin gati të zbrisnin në fushë për nxehjen para ndeshjes me Borussia Monchengladbach, futbollistët e Bayernit të Mynihut u shpallën zyrtarisht kampionë të Gjermanisë për herë të 9 radhazi dhe të 29 në histori.

Por pavarësisht hapjes së shampanjës së titullit kampion, bavarezët nuk treguan aspak mëshirë ndaj kundërshtarëve, madje shfrytëzuan të gjithë entuziazmin për të shënuar plot 6 gola në portën e gardianit zviceran Sommer.

Sulmuesi polak Robert Lewandowski ishte protagonist absolut për bavarezët e Hansi Flick, pasi u rikthye nga dëmtimi dhe shënoi tre herë në portën e M’gladbach, duke marrë topin në shtëpi, por njëkohësisht duke prekur kuotën e 39 golave kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i sezonit.

Shënuan emrin në listën e golashënuesve edhe Thomas Muller, Kingsley Coman dhe Leroy Sane, të cilët kompletuan suksesin me rezultatin tenistik 6-0 të bavarezëve, ndërsa mbrojtësi 18-vjeçar francez Tanguy Nianze u bë protagonist negativ, pasi u ndëshkua me karton të kuq vetëm 5 minuta pasi zbriti në fushë në vendin e Goretzkës.

Vërshëllima finale e arbitrit gjerman Tobias Steiler sinjalizoi edhe nisjen e festës në “Allianz Stadium”, me bavarezët që hapën zyrtarisht shampanjën e titullit kampion, duke konfirmuar diktatin e vendosur prej 9 sezonesh në Bundesligë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency