Bundesliga

Bayern “me laps e letër” për Perisic, blerja komplikohet nga kostoja e lartë

Bayerni i Mynihut po mediton mbi blerjen përfundimtare të kroatit Ivan Perisic, pasi përtej dëshirës së trajnerit Hansi Flick, drejtuesit e klubit nuk janë aspak të bindur të investojnë për kartonin e futbollistit të Interit.

Perisic u mor në huazim verën e kaluar ,me të drejtë blerjeje për shifrën e 20 milionë eurove, por pavarësisht paraqitjeve të mira dhe disa golave e asisteve në një sezon në kampionatin gjerman e Ligën e Kampionëve, bavarezët kanë ende dyshime.

Kjo pasi përveç shifrës 20 milionë euro, duhen bërë llogaritë edhe me pagën e kroatit, që fiton rreth 10 milionë euro në vit dhe çmimi i blerjes, bashkë me pagën për 3 sezone kapin shifrën e 50 milionë eurove në total.

Kjo shifër nuk i bind aspak gjermanët, të cilët këtë verë do të investojnë për të blerë sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Leroy Sane dhe nuk kanë ndërmend të investojnë 50 milionë euro për një futbollist që do të niset kryesisht nga pankina.

Pikërisht për këtë arsye, edhe nëse drejtuesit e Interit vendosin të bëjnë një ulje të konsiderueshme të çmimit të kartonit, vështirë se Bayerni do të vlejë Perisic këtë verë, ndaj kroati do të duhet të mendojë për ndonjë ekip tjetër ku të vijojë karrierën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency