Bundesliga

Bayern ‘minimal’, në Hamburg e nderon një francez

Bayern Mynih ka arritur të fitojë me rezultatin minimal 0-1, në Hamburg dhe të barazojë me pikë Dortmundin kryesues, me 20 pikë pas 9 javësh të luajtura.

Bavarezët e Heynckes dominuan takimin, por nuk arritën të dërgojnë topin në rrjetë më tepër se një herë, ndërsa hero ishte francezi Tolisso, i ardhur këtë verë.

Vlen të përmendet se Hamburgu luajti për më tepër se 50 minuta me 10 futbollistë pas kartonit të kuq të Jung, ndërsa mbrojtësi i Shqipërisë, Mërgim Mavraj luajti gjatë gjithë 90 minutëshit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency