Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Bayern Munich bën “poker” në transfertë dhe eliminon Preussen Munster nga DFB Pokal

Bayern Munich fiton me “poker” në transfertën e Preussen Munster dhe kalon në raundin e dytë të DFB Pokal.

Skuadra e Tuchel dominoi të gjithë sfidën, ndërsa gjeti golin e parë në minutën e 9’ me Choupo-Moting.

Lexo edhe: 

Në minutën e 40’ Laimer dyfishoi avantazhin e bavarezëve, por njëkohësisht gjeti golin e parë në një ndeshje zyrtare me kampionët e Gjermanisë.

Pjesa e parë u vulos nga Kratzig, me 20-vjeçarin që shënoi golin e tretë për Bayern dhe njëkohësisht gjeti rrugën drejt rrjetës për herë të parë në një ndeshje zyrtare.

Në fraksionin e dytë u shënua edhe një gol tjetër, me Tel që realizoi në minutën e 86’ dhe vulosi këtë sfidë.

Pas triumfit 0-4 Bayern Munich siguron kalimin në raundin e dytë, teksa Preussen Munster eliminohet nga DFB Pokal.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....