Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Bayern Munich “gjen” pasuesin e Lewa-s, goli tani është pronë e 33-vjeçarit

Largimi i Lewandowski-t krijoi përshtypjen se Bayern do të vuante disi për gjetjen e golit, por jo, pasi te bavarezët golin e kanë në ADN të gjithë.

Transferimi i Sadio Mane ishte një sinjal, që bavarezët tani do të kishin një lider të ri, por pasuesi i polakut ishte aty, në skuadër.

Po flasim për Eric Maxim Choupo-Moting, i cili ka shënua në 6 ndeshje radhazi, ose thënë ndryshe 7 gola, ndërsa në total sulmuesi kamerunas ka realizuar 8 gola në këtë edicion.

33-vjeçari nuk është një titullar fiks, por kjo duket se nuk ka ndikuar te forma e lojtarit, pasi tani në 6 ndeshje ka shënuar rregullisht, i fundit ndaj Interi-t në Champions, e për më tepër u shpall edhe lojtari i ndeshjes.

Një sinjal i drejtpërdrejtë edhe për trajnerin Nagelsmann, pasi kjo formë e sulmuesit është shumë pozitive dhe tani, Choupo-Moting ka të drejtë të synojë një fanellë titullari.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...