Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Bayern Munich në krizë totale rezultatesh, lëkundet stoli i Tuchel

Humbja 3-2 ndaj Bochum-it në Bundesliga vërtetoi edhe njëherë tjetër krizën në të cilën ndodhen kampionët e Gjermanisë, Bayern Munich.

Mungesa e rezultateve pozitive në Champions League dhe në kampionat janë duke tronditur fortë klubin e bavarezëve.

Lexo edhe:

Në një situatë të tillë është e pashmangshme që pozicioni i trajnerit Thomas Tuchel të mbetet jashtë rrezikut.

50-vjeçari është në krye të Bayern Munich që nga marsi i vitit 2023, kur mori detyrën pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann.

Megjithatë rezultatet e fundit të bavarezëve në çdo kompeticion po lëkundin fortë stolin e teknikut gjerman, i cili momentalisht po kalon orë ankthi, pasi një vazhdimësi e tillë vështirë se mund ta lejojë ta mbajë drejtimin e Bayern-it për shumë gjatë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...