Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayern Munich rikthehet te fitorja dhe rimerr kreun e Bundesliga

Bayern Munich rikthehet të fitorja pas një periudhe shumë të vështirë dhe këtë e bën në javën e 30 të Bundesliga, ku përballë kishte Hertha Berlin dhe njëkohësisht rikthehet edhe në krye të renditjes.

Bavarezët bindën me rezultatin 2-0, në një takim që e dominoi të gjithin. Tentativat nga ana e Bayern për të gjetur rrjetën ishin të shumta megjithatë pjesa e parë u mbyll pa gola.

Lexo edhe: 

Ishte Gnabry, i asistuar nga Kimmich, ai i cili në minutën e 69’ zhbllokoi sfidën, ndërsa Coman vetëm 10 minuta më pas realizoi golin e dytë për vendasit.

Pas javës së 30-të të Bundesliga, Byern Munich kryeson me 62 pikë, një më shumë se Borussia Dortmund e vendit të dytë, teksa Hertha Berlin vuan në vend të fundit me 22 pikë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...