Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayern Munich/ Xabi Alonso “fiksimi” i madh, një italian plani B

Bayern Munich, Liverpool dhe Barcelona do të jenë më trajnerë të rinj sezonin e ardhshëm. Tuchel, Klopp dhe Xavi do të largohen, ndërkohë që drejtuesit e klubeve kanë nisur prej kohësh nga puna për të gjetur zëvendësuesit.

Xabi Alonso është dëshira e madhe e bavarezëve, të cilët e kanë traditë dobësimin e kundërshtarëve. Spanjolli po zhvillon një punë fantastike te Bayer Leverkusen, skuadër që nuk është mposhtur ende këtë sezon.

Gjithsesi, mbërritja tek ish-mesfushori bask nuk është një mision i lehtë. Liverpooli e tundon jo pak, por nuk përjashtohet qëndrimi tek “Aspirinat”. Për të zëvendësuar Ancelottin te Reali kur italiani të vendosë të largohet nga Bernabeu.

Lexo edhe:

Gjithsesi, drejtuesit e Bayernit nuk duan të mbeten të papërgatitur dhe po mendojnë edhe për Roberto De Zerbin, trajnerin italian të Brightonit.

44-vjeçari nga Brescia pëlqehet shumë për stilin e futbollit që praktikon tek ekipet e tij, si dhe guximin për të sulmuar dhe dominuar kundërshtarët.

Dhe De Zerbi, emri i të cilit është lidhur edhe me Barcelonën, është gati të hedhë hapin e madh në karrierën si trajner.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....