Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Bayern nuk merr borxh për merkaton”, Hoeness: Arka është plot, prandaj transferuam Kane

MOENCHENGLADBACH, GERMANY - SEPTEMBER 02: Harry Kane of Bayern Munich applauds the fans following the team's victory during the Bundesliga match between Borussia Mönchengladbach and FC Bayern München at Borussia Park Stadium on September 02, 2023 in Moenchengladbach, Germany. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Harry Kane ishte goditja më e madhe e Bayern Munich në merkaton e verës teksa gjermanët transferuan sulmuesin nga Tottenham për shifrën e 100 milionë eurove. Në fakt ishte një lëvizje jashtë parashikimeve ajo e Bayern duke qenë se bavarezët nuk para shpenzojnë të tilla shifra, si pjesë e filozofisë së tyre.

Megjithatë, Uli Hoeness thekson se Kane u transferua pasi arka e Bayern Munich është plot, madje ai shprehet se kjo lëvizje në merkato u bë edhe pa qenë nevoja të merrnim borxh.

Lexoni edhe: 

“Ne paguam për Harry Kane dhe ia dolëm ta kryenim me sukses transferimin, nuk patëm as nevojën për të marrë borxh. Tani të gjithë e dinë që depozitat tonë janë plot”, u shpreh Hoeness.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...